مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

اعتماد به نفس و عزت نفس

 

تقریبا هر کس در طول زندگی خود گاهگاهی دچار حس خود ناباوری میگردد. بسیاری از افراد به خود سنجی می پردازند و به جای توجه کردن به نقاط قوت و مثبت خود به جنبه های منفی و مایوس کننده خود اهمیت می دهند اگر شما بگذارید افکارتان به همراه ارزش و توانایی تان منفی و یاس آور باشد این کار به احساسات منفی،نگرش ها و باورهای منفی و یاس آلود در مورد خودتان می انجامد.

بنابراین،عاقلانه است که به خودتان از طریق اندیشه هایتان به صورتی مفید و سازنده کمک کنید.بهترین دوست خود باشید.تصمیم بگیرید همانطور که با دیگران به گفتگو می پردازید در ذهنتان با خود محترمانه و دلسوزانه صحبت کنید. در تمام کارهایی که انجام می دهید تحسین کردن و انگیزه بخشیدن به خود با اهمیت می باشد.برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس خود را افزایش دهیدلازم است که خود را بپذیرید،درک کنید و نسبت به خود با محبت باشید.اعتماد بیشتر نسبت به خود پیدا کردن به معنی خودبین شدن و یا احساس برتری جویی نسبت به دیگران نمی باشد.بلکه احساس خوبی نسبت به خود می باشد.

معمولا وقتی که می خواهید اعتماد خود را زیاد کنید.بهتراست بعضی اززمینه هایی که می خواهید در آنها اعتماد به نفس بیشتر داشته باشید از دیگران جدا کنید و روی هر کدام به تمرین و تلاش بپردازید.اگر حس می کنید اعتماد به نفستان براحتی با نظرات منفی دیگران زایل می شود برای نمونه می توانید یک محافظ را در کنارتان تصور کنید که اظهارات منفی درباره ی شما را خنثی می کند ومی گذارد که فقط پیامهای مثبت و سازنده در ذهن شما جریان داشته باشد.حوزه هایی را که فکر می کنید با کار کردن روی آنها بیشترین دستاورد را برایتان به همراه دارد اولویت بندی کنید و همراه با اهداف روشن،واقع بینانه و دست یافتنی کار خود را شروع کنید.

تکنیک زیر از اثر استین اقتباس شده است و شرطی سازی هیپنوتیزمی را برای افزایش اعتماد به نفس هنگامی که بیشترین نیاز را به آن دارید به کار می گیرید.این شیوه ای انعطاف پذیر می باشد و برای حل مشکل اعتماد به نفس وعزت نفس ناکافی مفید می باشد و همچنین برای غلبه بر هیجانات منفی و زیان بار مانند اضطراب و عصبانیت به کار می رود.

تمرین

1- چشمها را ببندید و بگذارید که به آرامی بدنتان ریلکس شود.

2-گذشته های خود را مرور کنید و زمان هایی که اعتماد به نفس داشته اید را شناسایی کنید.

3-به موقعیتی که در گذشته در آن با اعتماد به نفس بوده اید برگردید.آن را در ذهن دوباره زنده کنید و شناختی از احساس آن زمان به دست بیاورید. آن زمان و موقعیت را بار دیگر در ذهن مرور کنید و از آن لذت ببرید.

4-یکی از دستان خود را که بیشتر به کار می برید مشت کنید. همانطور که این کار را انجام می دهید بگذارید احساس اعتماد به نفس زیاد شود. مشت عزم درونی شما را به این که شخصی با اعتماد باشید نشان می دهد.

5-همانطور که مشت خود را محکم تر می کنید بگذارید حس اعتماد به نفس در وجودتان پراکنده شود به تمام نقاط بدنتان منتقل شود.ضمیر ناخود اگاه قادر است این حس شگفت را ثبت کند.

6-پی در پی به خود این تلقین بعد از هیپنوتیزمی را بکنید که هر موقع دست خود را مشت می کنید بار دیگر اعتماد گذشته به شما بر میگردد.همچنین می توانید به خود تلقین کنید تا چه مدتی همراه با انجام این کار حس اعتماد به نفس را در خودتان حفظ خواهید کرد.

7-خودتان را ریلکس کنید و مشت خود را باز کنید و خود را حتی در یک وضعیت آرام تر قرار دهید.

8-قبل از اتمام این تمرین با مشت کردن دست خود بگذارید حس اعتماد به نفس گذشته را دوباره به دست بیاورید.بار دیگر به شرایط مفید و اعتمادی که در شما ظاهر گشته است توجه کنید.

هرقدر بیشتر این تمرین را انجام دهید تداعی بین مشت کردن دست و ظاهر شدن اعتماد به نفس بیشتری می شود.دانستن این نکته که قادرید در هر شرایطی کاری کنید که اعتماد به نفس خود را زیاد کنید نیز باعث افزایش اعتماد به نفس می گردد.بیاموزید که درک کنید و قدرت توانایی تان را افزایش دهید. هیچ کدام از ما کامل نیست اما می توانیم تلاش کنیم آنگونه که دوس داریم باشیم.

> > > > > warning < < < < <

> > > > > اما نه دیگه اعتماد به نفس در این حد< < < < <

[ ۱۳٩۱/۱/۱٧ ] [ ۳:٢٤ ‎ق.ظ ] [ Sh_T ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!