مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

 آیا شما بیش از حد دچار استرس هستید؟

سلام به شما دوستان عزیز اگر شما هم بیش از حد دچار استرس هستید فکر میکنم مطلب زیر بتونه بهتون کمک کنه .(البته اگر خودتون بخواید!)

 

یکی از روش های عمده کنترل استرس آن است که بی درنگ منبع این احساس ناگوار را شناحته و قبل از تکوین و پیدایش ، آن را در نطفه خفه کنید.برای ارزایابی وبررسی احتمال بروز انواع استرس ،به نکات زیر توجه کنید.

1.شناخت علائم استرس خویش 

هر کس واکنش خاصی نسبت به استرس نشان می دهد .برای مثال برخی افراد در قبال استرس مضطرب و هراسان شده و دست و پای خود را گم می کنند و شماری دیگر پایشان را به زمین کشیده و از اتخاذ هر گونه تصمیمی عاجزند.استرس در هر دو حالت ، از میزان کارآیی تان می کاهد .چگونگی واکنش شما نسبت به استرس حائز اهمیت فراوان است.هر چه بهتر از علائم ویژه خود سر درآورید، بهترمی توانید با این بحران به مقابله بپردازید. با یاد آوری و توجه به موقعیتها و اوقات تنش زای گذشته ،می توانید تا حدود زیادی این علائم را شناخته و آنگاه گوش به زنگ باشید تا با مشاهده هر یک از آنها ،کانون استرس زا را قبل از هر گونه فرصت برای نشو ونما نابود کنید. برای اینکه واکنش های خود را در قبال استرس بشناسید ،به پرسش های زیر پاسخ دهید:

1-تحت تاثیر استرس چه احساسی دارید؟ 

2-علائم این احساس چیست؟

3-چه افکاری از ذهنتان می گذرد؟ 

4-به چه کارهایی دست می زنید؟

5-چگونه این احساس بردیگران تاثیر می گذارد؟

6-چگونه واکنش های آنان بر شما تاثیر می گذارد؟

به علائم و مشخصات اختصاصی استرس در خود توجه کنید و این نکته را مد نظر داشته باشید که این علائم در وجود هر فردی،به یک حال باقی نمی ماند و دچار کمی نوسان است.

2.سنگینی فشار را بسنجید.

به هنگام رویارویی با استرس ، به دقت به آن بنگرید و در صورت امکان احساس خود را بنویسید.استرس احساسی فزاینده است ،از این رو چیزهای کوچک (کارهای پر زحمت خانه) وچیزهای بزرگ (شغل شما،منافع مالی شما) به یک اندازه اهمیت دارد.هوشیار باشید که مانند بسیاری از مردم این فشارها را دست کم نگیرید.منشاء بروز استرس در افراد مختلف یکسان نیست .این کوله بارهای سنگین،روح و جسم را به میدان کارزاردرونی درآورده وبا تحلیل انرژی و ضعف قوای حیاتی انسان را از پا در می آورد .حقیر شمردن این فشار ها موجب می شود که استرس درونی به استرس بیرونی بپیوندد و فشار بیشتری را بر شما تحمیل کند . 

3.درباره تحولات اخیر زندگیتان بیندیشید.

هر تغییر و تحولی در زندگی حتی تحولات مثبت منجر به استرس می شود.گاه استرس کاملا نقاب از چهره بر می دارد و آشکار می شود.برای مثال از دست دادن شغل ،به صورت ابتلا به برخی بیماریها مانند درد مفاصل یا علائمی دیگر آشکار می شود . حال آنکه در بعضی مواقع مانند ازدواج و ارتقاء رتبه ،استرس غالبا مکتوم و پنهان در وجود فرد باقی مانده وکمتر ظاهر می شود. حتی تغییراتی چون باز نشستگی و رفتن فرزندان از منزل به سبب ازدواج ویا ادامه تحصیل،گرچه از فشار زندگی می کاهد، اما تا هنگام خو کردن به وضعیت تازه،ممکن است به استرس منجر شود.به هر حال هر گونه تغییر،تا وقتی که بدان خو نکرده اید ،نیروی شما را تحلیل می برد.برای مثال نقل مکان و استقرار در مکانی تازه ، تغییراسترس زایی است که اغلب دست کم گرفته می شود.

>>>>استرس بی استرس<<<<

امیدوارم این مطلب بهتون کمک کرده باشه و بتونید استرستون رو کاهش بدید و کنترلش کنید.

با آرزوی آرامش برای شما.

 bye تا hi بعدی 

 

[ ۱۳٩٠/۱٠/۱٦ ] [ ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ ] [ Sh_T ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!