مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

ارتباط نگرش و سرنوشت

موقعیت و وضعیتی که اکنون در آن زندگی میکنیم ،آفریده نگرش ، آرمان و اندیشه ای است که قبلا به آن اندیشه،توجه کرده و در مدنظرمان قرار داده ایم.در واقع ما خود می خواستیم  همین گونه باشیم که اکنون هستیم . ما این وضعیت را انتخاب کرده ایم یعنی همه پیش شرطها و مقدمه های به وجود آمدن چنین موقعیتی را ، با انتخاب خود و با اختیار خود برگزیده ایم.

 البته قابل انکار نیست که بخش عمده ای از آن مقدمات و پیش شرطها ،بگونه ای حکیمانه در اختیار خداوند بوده است. اینکه در چه زمانی از زمان ها متولد شده ایم و در چه مکانی از مکان ها ، از کدام والدین و تحت چه شرایطی، وچه چیز هایی را دیدیم ،دوستان ما را از ابتدا چه کسانی تشکیل دادند و چه حوادث غیر منتظره و طبیعی را تجربه کردیم و ... تقریبا هیچکدام از اینها تحت اختیار ما نبوده است و شاید باید چنین جریاناتی را پشت سر می گذاشتیم تا دنیا به همین صورتی باشد که هست.

 ولی بخشی دیگر از مقدمات و پیش شرطها بوده است که تحت اختیار ما بوده و ما با انتخاب صحیح یا نا صحیح خود ، آنها را در لیست عوامل پیدایش موقعیت کنونی خویش قرار داده ایم. روشن است که تصمیم گیری ها و پاسخ هایی که از سوی ما صادر می شود نقش مهمی را در شکل گیری آینده ما ایفا میکند.چه بسا اگر چند سال قبل فلان تصمیم را نمی گرفتیم،اوضاع و شرایط فعلی هرگز به وجود نمی آمد و اگر در رویارویی با مسائل مختلف ،فلان پاسخ از ما صادر نمیگردید ،هرگز با وضعیت کنونی مواجه نمی شدیم.

گاهی تصمیم گیری ها و جهت گیری ها سرنوشت فرزندان انسان را عوض میکند و راهی را در پیش روی آنها قرار میدهد که با تصمیم گیری دیگر هرگز به آن وضعیت و شرایط وارد نمی شدند. فرصت هایی که برای انسان پیش می آید،گاهی هرگز برای بار دیگر اتفاق نمی افتد و تصمیم گیری فرد در این فرصت ها ممکن است همه چیز را به یک باره عوض کند.

[ ۱۳٩٠/٦/۱ ] [ ٥:۳٩ ‎ق.ظ ] [ Sh_T ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!