مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

روش تمرکز ذهن و توجه کنترل شده

هر گاه لازم باشد توجه خود را از چیزی منصرف کنیم، نباید انرژی خود را صرف معدوم کردن آن موضوع از ذهنمان نماییم، چون این کار هیچ تاثیری ندارد. امور ذهنی به هیچ وجه قابل معدوم کردن نیستند.

در حقیقت ما قادر به فراموش کردن اختیاری امور ذهنی مورد نظر خود نیستیم. از سوی دیگر توجه کردن به دو موضوع همزمان نیز فایده ای ندارد چون هر دوی آنها در ذهن ایجاد و تداوم می یابند و البته هیچکدام به اندازه کافی مورد توجه قرار نمی گیرند تا دیگری را از کانون توجه خارج کنند.

آنچه موجب می شود تا موضوعی از کانون توجه ما خارج شود ودیگر تاثیر گذار نباشد،جایگزین شدن موضوع دیگر در ذهن است. این روش یک عمل بی نظیر است و بسیار زودتر و بهتر جواب می دهد.باید نسبت به موضوعی که نمی خواهیم مورد نظرمان قرارگیرد بی تفاوت شده و نسبت به موضوع دیگر فعالانه تمرکز و توجه نماییم.

تمرکز و توجه به موضوع جدید براحتی باعث از بین رفتن توجه به موضوع قبلی و خارج شدن آن موضوع، از کانون توجه میگردد و در نهایت باعث فراموش شدن موضوع قبلی می شود وبه این صورت نتیجه ای که ما از ابتدا به جستجوی آن بودیم حاصل میگردد.

[ ۱۳٩٠/٥/۱۱ ] [ ۱:۳٤ ‎ق.ظ ] [ Sh_T ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!