مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

توصیه های امنیتی مشهورترین هکر جهان:

هکر ها روز به روز به روش های پیچیده تری برای سرقت اطلاعات کاربران روی می اورند ولی با رعایت برخی نکات ساده می توان اسیب پذیری سیستم های رایانه ای را به حد اقل رساند.از انجا که این توصیه ها به زبان ساده و توسط یک هکر موفق سابق ارائه شده، می تواند راهگشای بسیاری از کاربران ساده و عادی باشد این مطلب بر اساس مقاله شخصی آقای( کوین میتنیک) تهیه شده است. هک های او حتی موضوع دوفیلم سینمایی هم بوده است:freedom downtimeوtakedown.

حفاظت از خود در محیط اینترنت کار بسیار پر چالشی است .اینترنت یک محیط جهانی است که اشخاصی بی پروا از آن سوی کره زمین قادر به شناسایی نقاط ضعف رایانه شما و سوء استفاده از ان هستند .انها می توانند از این نقاط ضعف برای کنترل و دسترسی به حساس ترین اسرار شما سوء استفاده کنند. انها حتی میتوانند از رایانه شما برای ذخیره سازی اطلاعات به سرقت رفته کارت های اعتباری یا انواع محتویات نامناسب استفاده کنند انها میتوانند به کاربران بی پناه خانگی یا صاحبان مشاغل حمله کنند.

حال 10 اقدام مهم و اساسی که برای حفاظت از اطلاعات و منابع رایانه ای در برابر کاربران بد دنیای سایبر باید انجام شود، از قول این هکر سابق را با هم مرور می کنیم:

 1.نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم تهیه کنید- از همه اطلاعات خود نسخه پشتیبان  یاbackup تهیه کنید .سرقت و از دست رفتن اطلاعات برای شما هم ممکن است اتفاق بیفتد. یک کرم یا تروجان نفوذی برای از بین بردن همه اطلاعات شما کافیست.

2.انتخاب کلمه عبور مناسب را جدی بگیرید- کلمات عبوری انتخاب کنید که معقول و منطقی بوده و حدس زدن انها دشوار باشد چند عدد را پشت سر هم ردیف نکنید همیشه کلمات عبور پیش فرض را تغییر دهید.

3.آنتی ویروس فراموش نشود -از نرم افزار های ضد ویروس مشهور و معتبر استفاده و همیشه انها را up date (به روز )کنید.

4.سیستم عامل رایانه را به روز نگه دارید- سیستم عامل خود را به طور مرتب به روز کرده و تمامی وصله های امنیتی عرضه شده توسط شرکت طراح هر سیستم عامل را بار گذاری و نصب کنید.

5.مراقب نرم افزار های ضعیف امنیتی باشید- حتی الا مکان از استفاده از نرم افزار های ضعیف و در معرض حمله خودداری کرده و قابلیت های خودکار نامطمئن انها به خصوص در نرم افزار های ایمیل را به کار بیندازید.

6. رمز گذاری اطلاعات-از نرم افزار های رمز گذاری اطلاعات مانندPGP در زمان ارسال ایمیل استفاده کنید. از این نرم افزار می توانید برای حفاظت از کل هارد دیسک خود نیز بهره ببرید.

7.نصب نرم افزارهای شناسایی عوامل نفوذی را فراموش نکنید-حتما نرم افزاری برای شناسایی نرم افزار های مخرب جاسوس روی رایانه تان نصب کرده وحتی بهتر است چندین نرم افراز نیز برای این کار نصب کنید . برنامه های سازگار با دیگر نرم افزار های مشابه مانند SPY COP انتخاب های ایده آلی هستند.

8.به دور رایانه خود دیوار اتشین بکشید- از دیوار اتش یا FIRE WALL  شخصی استفاده کنید . پیکر بندی فایروال خود را به دقت انجام دهید تا از نفوذ  به رایانه شما جلوگیری شود .این فایروال ها همچنین مانع وارد امدن خسارت به شبکه ها و سایت هایی که به انها متصل هستید، شده و قادر به تشخیص ماهیت برنامه هایی هستند که تلاش میکنند به شبکه اینترنت متصل شوند.

 هکر ها روز به روز به روش های پیچیده تری برای سرقت اطلاعات کاربران روی می اورند ولی شما با رعایت همین نکات ساده  اسیب پذیری سیستم های رایانه ای خود را به حد اقل خواهید رساند.

[ ۱۳٩٠/٤/٢٩ ] [ ٢:٥٤ ‎ب.ظ ] [ Sh_T ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!