مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

 با سلام و آرزوی سلامتی برای شما عزیزان

مسلما پوست یک عامل مهم در زیبایی است که آکنه از زیبایی و لطافت آن می کاهد .اگر شما از وجود جوش های درون صورتتان رنج می برید فکر می کنم نکات زیر بتواند به بهبود پوست شما کمک کنه.

 آکنه(جوش صورت) 

علت آکنه چیست؟ وراثت تا حدودی می تواند دخیل باشد .آکنه ژنتیکی است و در بعضی خانواده ها دیده می شود و یک نقص ارثی در منافذ پوست می باشد .استرس،قرار گرفتن در معرض نور خورشید ،تغییرات آب وهوایی در شیوع اکنه موثر است .انواع خاصی از مواد آرایشی و مصرف قرص های ضد بارداری نیز می تواند باعث بروز آن شود.

چند توصیه برای جلوگیری از آکنه:

1. مواد آرایش خود را تغییر دهید .

در زنان بالغ  آرایش  علت اصلی ایجاد اکنه است.  مواد ارایشی روغنی مشکل ساز می باشند. دکتر فالتون می گوید :"رنگ دانه های موجود در مواد ارایشی رژها وکرم های پاک کننده مشکل اصلی نیستند و اب موجود در این محصولات نیز مشکل زا نیستند بلکه مشکل شما روغن موجود در آن ها می باشد " روغن موجود معمولا از مشتقات اسیدهای چرب می باشد که از اسید های چرب موجود در بدن شما خطرناک ترند اگر به آکنه مستعد هستید از مواد ارایشی غیر روغنی استفاده کنید.

2.بر چسب محصولات خود را بخوانید.

ازاستعمال مواد آرایشی که دارای لانولین ،ایزوپروپیل میریستات ،سدیم لوریل سولفات،لورت و رنگ های قرمزC و d می باشد باید اجتناب کرد زیرا این مواد برای پوست مضر می باشند.

3.مواد آرایشی را از روی صورت خود بشویید.

آرایش خود را هر شب به طور کامل بشویید . از یک صابون ملایم(دو بار در روز) استفاده کنید ومطمئن شوید که به طور کامل صابون را از صورت خود پاک کرده اید.شش یا هفت بار شستشو با آب باید صورت گیرد.

4.به سمت ظاهری عادی تر بروید. 

دکتر فالتون می گوید:" هر قدر از مواد آرایشی کمتر استفاده کنید بهتر است"

5.قرص ها مقصر هستند. 

تحقیقاتی که به وسیله ی دکتر فالتون صورت گرفته است نشان می دهد که برخی از قرص های ضد بارداری اکنه را تشدید می کند اگر مشکل آکنه دارید و قرص مصرف می کنید موضوع را با یک دکتر مطرح کنید چرا که ممکن است دکتر داروی دیگری به شما بدهد ویا روش های دیگری را به شما توصیه کند.

6.به جوش ها دست نزنید.

دکتر پاچی می گوید:"شما نباید جوش های  قرمزیا نوک سفید را فشار دهید." جوش قرمز نشانه ی التهاب است و شما نباید با فشار دادن به التهاب ان بیفزایید .وی اشاره کرد که شما هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا جوش ها زود تر از بین بروند به طور معمول یک جوش قرمز 1 تا 4 هفته باقی می ماند ولی اغلب از بین می رود دکتر پاچی اضافه می کند که یک جوش نوک سفید یک منفذ ملتهب مسدود می باشد. هنگامی که شما جوش نوک سفید را فشار می دهید ممکن است دیواره های منفذ بشکند و محتویات آن خارج شود ودر نتیجه یک جوش قرمز رنگ ایجاد شود .جوش قرمزرنگ معمولا از پاره شدن دیواره منفذ جوش های نوک سفید ایجاد می شود.

7.چه موقع باید جوش ها را فشار بدهیم؟

اگر چه بهتر است به اکثر جوش های قرمز دست زده نشود ولی در یک نوع فشار دادن باعث بهبودی سریع جوش می شود . دکتر پاچی توضیح می دهد:"گاهی اوقات یک جوش دارای چرک مرکزی زرد رنگ می باشد و فشار ملایم باعث باز شدن ان می شود و هنگامی که چرک خارج شد سریعتر بهبود می یابد".

8.به جوش های سر سیاه حمله کنید.

با فشار دادن می توانید از شر این جوش ها خلاص شوید. یک جوش سر سیاه همان منفذ مسدود شده می باشد ماده داخل ان جامد و سطح منفذ ان گسترش یافته است به نظر دکتر پاچی قسمت سیاه این جوش ها چرک نیست و در حقیقت متخصصان پوست مطمئن نیستند که این قسمت سیاه چیست اما هر چه باشد موجب ایجاد جوش نمی شود .

9.برای معالجه آکنه از دارو ها استفاده کنید.

شما می توانید از محصولات دارویی استفاده کنید . از داروهایی که حاوی بنزوئیل پر اکساید  می باشند استفاده کنید. قسمت بنزوئیل ، پراکساید را به داخل منافذ می کشاند و اکسیژن ازاد می کند و اکسیژن باکتری های تشدید کننده آکنه را می کشد. همچنین بنزوئیل سلول های چربی را که موجب اسیب به منافذ می شوند ، مهار می کند .

دارو های ضد آکنه به اشکال مختلف نظیر ژل،لوسیون ویا کرم می باشند . دکتر فالتون پیشنهاد می کند که از ژل های با پایه ابی استفاده کنید تا کمترین اثر تحریکی را روی پوست شما داشته باشد.همچنین، او پیشنهاد می کند 1 ساعت از این داروها ودر هنگام غروب استفاده کنید و هنگام خواب ، خصوصا نواحی چشم ها و گردن را بشویید.

10.فریب درصد دارو ها را نخورید.

دارو های ضد آکنه حاوی بنزوئیل پر اکساید،از ۵/٢ تا 10 درصد از این ماده (بنزوئیل پر اکساید) را دارند. به گفته دکتر توماس گاسل ( استاد دارو شناسی و سم شناسی)  درصدها درتاثیر این دارو ها اثر کمی دارند و در اکثر ازمایش هایی که انجام گرفته محصولات دارای درصد پایین همان اثر درصدهای بالاراداشتند یعنی 5درصد به همان اندازه 10 درصد موثر می باشد.

 

11. پوست خشک به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

پوست خشک ممکن است به بنزوئیل پر اکساید حساس باشد بنابراین دکتر گاسل توصیه می کند که شماابتدا از درصد های کم  استفاده کنید سپس به ارامی غلظت را افزایش دهید .وی گفت:"در ابتدا پوست شما به قرمز شدن تمایل دارد اما این یک واکنش طبیعی است ".

112.خود را از نور خورشید دور نگه دارید.

دارو های موثر در درمان اکنه ممکن است در نور آفتاب واکنش های معکوس به نور افتاب داشته باشد قرار گرفتن در معرض نور خورشید و لامپ های مادون قرمز را به حد اقل برسانید تا واکنش خود رانسبت به انها تجربه کنید.

13.صورت خود را پاک کنید.

به گفته دکتر گاسل هر بار قبل از مصرف دارو صورت خود را بشویید .

14.در یک زمان مشخص از یک نوع درمان استفاده کنید.

درمان ها را باهم مخلوط نکنید . در صورت استفاده از دارو های تجویز شده توسط پزشک ، از مصرف دارو های تجاری خودداری کنید.

15. علت واقعی چیست؟

اگر چه به نظر مشکوک می رسد، اما اگر پوست شما مستعد اکنه است به اعتقاد پزشکان ، غذا های دریایی و دیگر غذا های حاوی ید باعث افزایش اکنه می شود.بنابرین ید یک عامل مهم در افراد مستعد به اکنه است . به نظر دکتر فالتون ید وارد بدن می شود و به جریان خون راه می یابد و اضافی ان از طریق غدد چربی خارج می شود هنگامی که از طریق این غدد ترشح می شود باعث اسیب به منافذ سلولی می شود و آکنه به طور نا گهانی ایجاد می شود .به نظر دکتر فالتون مشخص نیست که چه میزانی از ید باعث ایجاد اکنه می شود اما مصرف طولانی مدت و زیاد ان می تواند سبب ایجاد اکنه شود.

نکته:

بنزوئیل پر اکساید دارای ترکیب مشابهی با رتین A و دیگر محصولات حاوی ویتامینA ، مانند آکوتان  می باشد.دکتر گاسل می گوید که یک شخص نباید از هر دو درمان استفاده کند.

آکنه به چهار درجه تقسیم می شود :

درجه اول که نوع خفیف و شامل تعدادی جوش های نوک سیاه و نوک سفید است و چهارمین و شدید ترین حالت،شامل تعداد زیادی جوش های نوک سفید، نوک سیاه، تاول ریز، ندول و کیست می باشد.درجه چهار اکنه، همراه التهاب شدید و تغییر رنگ قرمز یا صورتی میباشد در این حالت بهتر است خود را به متخصص پوست نشان بدهید. 

 آکنه شدید اگر به درستی درمان نشود باعث ایجاد اسکار  شدید میشود. تجویز داروی اکوتان  در درمان اکنه شدید موثر است .

 این دارو منجر به ناهنجاری هایی در جنین می شود ونباید برای زنان بار دار تجویز شود.( البته این دارو برای افراد عادی وخانم های غیر باردار هم عوارضی دارد که باید تحت نظر پزشک مصرف شود.)

از گسترش آکنه جلوگیری کنید.

از دارو های ضد اکنه به اندازه ٢۵/١ سانتی متر در اطراف محل درگیر(به جوش)استفاده کنید تا از گسترش اکنه جلوگیری شود .درمان دارویی درواقع به بهبود جوش های موجود کمک نمی کند بلکه بیشتر جنبه پیشگیری دارد.در هر صورت اکنه از بینی به طرف گوش ها گسترش می یابد و شما باید اطراف ناحیه درگیررا نیز درمان کنید. 

امیدوارم این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشه و بتونه تا حدودی به بهبود پوست شما کمک کنه. در ضمن اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون بود در قسمت نظرات اعلام کنید تا در اختیارتون قرار بدم .با ارزوی سلامت و زیبایی برای شما.bye  تا hi بعدی.

[ ۱۳٩٠/۳/۸ ] [ ٤:٤٦ ‎ق.ظ ] [ Sh_T ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!