مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

با سلام به شما دوستان عزیزامیدوارم که حال روحی و جسمی خوبی داشته باشید.

آشنایی مختصر با روش های تمرکز ذهن می تواند موجب آرامش و آسایش فکری گردد، آرامشی که در جهان امروز با عوامل متعدد و بی شماری از دست انسان ربوده شده،وبا ارزشترین گمشده اکثریت افراد است.

بی تفاوتی و عدم توجه به موضوعات گوناگون به ویژه مشکلات و ناراحتی های موجود در اطراف، راهی ساده و موثرو برای بسیاری از افراد ،درمانی مفید و کارساز محسوب می گردد.

در طول روز مواقع و فرصت های متعددی پیدا می شود که می توان از آنها استفاده وبا روش های تمرکز ذهن وضعیت بی تفاوتی نسبت به موضوعات را ایجاد کرد،کافیست دقایقی از حرکت دادن اعضای بدن خودداری کنیم و آنگاه  به یک موضوع تقریبا بی خاصیت مثل نحوه تنفس و جریان هوایی که در طی تنفس در ششها و اعضای تنفسی در حرکت است،توجه نموده و ذهن را نسبت به آن متمرکز نماییم.

 برای ایجاد حالت ریلکسیشن می توانید از متن زیرکه برگرفته از کتاب روش استاد شدن در هیپنوتیزم (نوشته دکتر هاری آرونز)است استفاده نمایید.امیدوارم که مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.

 ریلکسیشن(عملی)

«به راحتی روی یک صندلی یا مبل قرار بگیرید و یا به پشت روی تخت یا رختخواب دراز بکشید اگر بر روی صندلی یا مبل نشسته اید دقت کنید که به قسمت پشتی آن تکیه داده و کف پاهایتان را برروی زمین قرار بدهید و از روی هم انداختن پاها خودداری کنید.قسمت بالا و پائین پاها نباید به صورت متقاطع درآمده باشد. زمانی که همه چیز آماده شد به آرامی چشمهایتان را ببندید و سعی کنید نسبت به محیط اطراف و اتفاقاتی که در حال جریان است بی تفاوت باشید. قبل از هر چیز سعی کنید دندانهایتان را به هم فشار ندهید و مفصل فک خود را شل و رها و ریلکس نمایید.ناحیه فک و گلو نقش مهمی را در ریلکس شدن بر عهده دارند و اگر به این نکته مهم توجه نکنید،احتمال شکست برای شما زیاد می شود. برای قرار گرفتن در وضعیت مطلوب،کمی فک هایتان را از یکدیگر جدا کنید و دقت نمایید تا مانند زمان خواب ،دهان شما در حالت شل وراحتی قرار گرفته باشد.دراین شرایط عضلات گلوی شما شانس بیشتری برای ریلکس شدن پیدا می کند.

اگر چه در طول جریان ریلکسیشن ،آگاهی شما از محیط اطراف قطع نمی شود ولی لازم است چنان توجه ای به آن نداشته باشید.

حال همان طور که درآنجا به راحتی نشسته اید،تمام افکارتان را متوجه گلو و حلق خودتان بکنید...فکر کنید،تجسم کنید...عضلات گلوی شما شل و ریلکس شده اند.این کار را خیلی راحت و آرام و بدون هر گونه کوشش یا فشاری انجام دهید.این نکته ای بسیار مهم است که اعمال هر گونه کوشش یا فشار با هدف ریلکس شدن مغایرت و تضاد کامل دارد و ما را از هدفمان دور می کند.حالا تمام توجه خودتان را به ناحیه بالای سرتان-یعنی پوست سرتان هدایت کنید.

فکر کنید که هر گونه تنش و انقباضی که در عضلات این قسمت است به سرعت از بین می رود.به تدریج عضلات پوست سر شما شل و شل ترمی شود وبه زودی احساس می کنید که سر شما کاملا شل و ریلکس شده است.حالا افکارتان را به قسمت پیشانی و چشمهایتان متوجه کنید. در این قسمت انبوهی از عضلات ظریف و در عین حال فعال وجود دارند. اجازه بدهید که تمام عضلات این ناحیه شل و ریلکس شوند.خودتان را کاملا رها کنید...در این شرایط به صورت طبیعی ریلکس شدن در این قسمت ها پدید می آید...حالا بار دیگر به ناحیه حلق با گلویتان توجه کنید... مشاهد می کنید که این قسمت چقدر شل و ریلکس شده است...چه اندازه با مدتی قبل متفاوت است...ریلکس شوید...کاملا خودتان را راحت و ریلکس کنید. شما به راحتی و سهولت فراوان می توانید تمام خستگی و تنش موجود در قسمت های مختلف بدنتان را از این قسمت ها دور کنید.

حال به تجسم گردن و شانه هایتان بپردازید و اجازه بدهید که عضلات گردن و شانه هایتان کاملا ریلکس و رها شوند.حالا به قفسه سینه و اندام های درونی آن فکر کنید بگذارید عضلات جداری اندام های درونی آن کاملا ریلکس و آرام شوند...حالا به عضله دیافراگم توجه داشته باشید...بگذارید این عضله پهن کاملا آرام و رها شود...به شکم و اندام های درونی آن توجه داشته باشید،بگذارید عضلات جداری و اندام های داخلی کاملا آرام و ریلکس شوند...به عضلات جداری و احشاء داخلی لگنتان توجه کنید ، بگذارید تمام این قسمت ها شل و ریلکس شوند...شل شل...ریلکس ریلکس...به عضلات رانهایتان فکر کنید... عضلات این قسمت را کاملا شل و رها کنید...عضلات مفاصل زانوهایتان را شل و رها کنید...بگذارید این قسمت هم مانند قسمت های دیگر کاملا شل و رها شوند... حالا عضلات ساق های پاهایتان را به یاد آورید ...اجازه بدهید تا تمام تارهای عضلانی وجودتان شل و رها وآرام شوند...عمیقا ریلکس شوند... به این ترتیب لحظه به لحظه شما آرام و آرام تر می شوید...شما الان کاملا آرام و ریلکس شده اید.

حال به دستها و پاهایتان فکر کنید ، آنها بسیار سنگین و کرخت شده اند ، بی حس و بی جان و شما از این که این وضعیت در اندام هایتان ایجاد شده کاملا لذت می برید... در واقع تمام قسمت های بدن شما سنگین و کرخت شده است. آنچنان سنگین و کرخت که برای به حرکت در آوردن آنها به نیرویی خارق العاده ای نیاز دارید.

چشمان شما ، به ویژه عضلات اطراف کره چشم به شدت سنگین و خسته شده اند...پلک های شما آنچنان به یکدیگر چسبیده اند که گویی آنها را با چسب نیرومندی به یکدیگر متصل کرده اند...پلک های شما مانند سرب سنگین شده اند...این پلک ها آنچنان سنگین شده اند که باز کردن آنها از یکدیگر برای شما محال و غیر ممکن شده است... عضلات محرکه چشم شما آنقدر سنگین، کرخت و شل شده اند که به حرکت در آوردن آنها برای شماغیر ممکن خواهد بود...

لحظه به لحظه آرامش شما بیشترو بیشتر می شود و اکنون شما بهتر و بهتر از قبل هستید و شما توانایی بی شماری را پیدا کرده اید که براحتی میتوانید با همه مشکلاتتان کنار بیایید و آنها را به سامان برسانید.

شما به اندازه کافی آرام و ریلکس شده اید و هر گاه که بخواهید می توانید از این وضعیت خارج شوید...چند نفس عمیق بکشید و با آخرین نفس عمیق به آرامی چشمانتان را باز کنید.....وقتی چشمانتان را باز می کنید به اندازه کافی شاداب و نیرومند هستید وتمام خستگی های ذهنی و جسمی تان به پایان رسیده است و در نهایت با یک نفس عمیق چشمهایتان را باز کنید.....»

با دقت در این متن به سادگی می توانید به این نتیجه برسید که اگر این متن را با صدایی آرام و سنگین و آهسته و شمرده شمرده بر روی نوار ضبط کنید و آنگاه در محیطی آرام و ساکت با فراهم ساختن سایر مقدمات تمرکز ذهن گوش کنید ، چقدر موثر تر از هنگامی است که بخواهید آن را درذهن مرور کنید.

امیدوارم که تونسته باشید با این روش خودتونو ریلکس کنید ودر برابر دغدغه ها و مشکلات اطرافتون آرامشتون رو حفظ کنید.

البته یادتون باشه یه همچین جایی رو واسه قرار گرفتن در حالت ریلکسیشن انتخاب نکنید!!!لبخند

>>>warning<<<

با آرزوی آرامش برای شما

bye تا hi بعدی

 

[ ۱۳٩٠/٧/٢٠ ] [ ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ ] [ Best G!rl ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!