مکانی برای آنان که می خواهند بهترین باشند
(@_@)... A Place For Those Who Want To Be Best...(@_@) 
قالب وبلاگ
نويسندگان

مراحل چهار گانه برای استفاده از قدرت اراده :

فعال کردن قدرت اراده فرآیندی است برای برقراری ارتباط با خویشتن واقعی شما و رها شدن کامل از هویت فردی و منیت. این فرآیند در چهار مرحله انجام می شود :

1.نظم مرحله اول است.

یاد گرفتن هر کار جدید مستلزم آن است که به بدن خود بیاموزید تا آنگونه  که افکار شما می خواهد عمل کند .لذا رها کردن هویت شخصی و منیت به معنای قطع رابطه شما با جسمتان نیست. بلکه برعکس به معنای آموزش جسم شما است تا آن خواسته ها و تمایلات را فعال کنید . این کار با تمرین،رفتار سالم،غذای سالم و... انجام می شود.

2.عقل ومنطق مرحله دوم است.

اگر افکار، عقل و احساسات خود را با حرکت جسم خود هماهنگ کنید،منطق همراه با نظم ،توانایی شما را افزایش می دهد تا بتوانید تمرکز کرده و صبور باشید.وقتی کودکان را به مدرسه می فرستیم ،به آنها می گوییم :منظم باش و از عقل و فکر خود استفاده کن،مطالب را یاد بگیر اما برای استاد شدن این کار کافی نیست.

3.عشق مرحله سوم است.

بعد از هماهنگ شدن جسم با عقل و بررسی دقیق کار،در این مرحله باید کاری را که انجام می دهید دوست بدارید و کاری را انجام دهید که عاشق آن هستید .این کار در مورد یادگیری بازی تنیس به این معناست که تمام ضربه ها را بزن ،اما روش بازی را هم یاد بگیر.در عین حال به این معنا هم هست که از احساس ضربه زدن به توپ، از حضور در زمین تنیس و از هر مطلب دیگری که مربوط به بازی است لذت ببر.

4.تسلیم شدن مرحله چهارم است.

این مرحله ، مرحله فعال کردن اراده است.این جا مرحله ای است که بدن و ذهن شما نمایش بازی نمی کنند  و شما اراده را به کار میگیرید.به گفته کارلوس کاستاندا را به یاد بیاورید، «در کائنات نیرویی است بی کران و غیر قابل توصیف که جادوگران آن را اراده می خوانند و یقینا هر آنچه در کل خلقت وجود دارد به نحوی با این اراده ارتباط دارد.»

آرامش خود را حفظ کنید، و دستگیره را بگیرید، و خود را در اختیار همان نیرویی قرار دهید که دانه بلوط را به درخت،شکوفه سیب را به سیب ،و ذرات میکروسکوپی را به انسان تبدیل میکند.لذا به همان دستگیره چنگ بزنید و پل ارتباطی مخصوص خودرا برقرار کنید.یقینا کل خلقت شامل شما و خویشتن منظم ،منطقی و عاشقانه شما،تمام افکار و احساسات شما نیز می شود.اگر تسلیم شوید سبک می شوید می توانید به روح بی پایان خود بپیوندید. در این حالت قدرت اراده در اختیار شما قرار میگیرد و شما را به هر جا که مایل باشید می برد.

برای درک بهتر مطلب و دستیابی به اطلاعات بیشتر می توانید به کتاب «قدرت اراده» نوشته دکتر وین دایر مراجعه کنید.

[ ۱۳٩٠/٦/۱٦ ] [ ۱:٠٥ ‎ب.ظ ] [ Best G!rl ]

ارتباط نگرش و سرنوشت

موقعیت و وضعیتی که اکنون در آن زندگی میکنیم ،آفریده نگرش ، آرمان و اندیشه ای است که قبلا به آن اندیشه،توجه کرده و در مدنظرمان قرار داده ایم.در واقع ما خود می خواستیم  همین گونه باشیم که اکنون هستیم . ما این وضعیت را انتخاب کرده ایم یعنی همه پیش شرطها و مقدمه های به وجود آمدن چنین موقعیتی را ، با انتخاب خود و با اختیار خود برگزیده ایم.

 البته قابل انکار نیست که بخش عمده ای از آن مقدمات و پیش شرطها ،بگونه ای حکیمانه در اختیار خداوند بوده است. اینکه در چه زمانی از زمان ها متولد شده ایم و در چه مکانی از مکان ها ، از کدام والدین و تحت چه شرایطی، وچه چیز هایی را دیدیم ،دوستان ما را از ابتدا چه کسانی تشکیل دادند و چه حوادث غیر منتظره و طبیعی را تجربه کردیم و ... تقریبا هیچکدام از اینها تحت اختیار ما نبوده است و شاید باید چنین جریاناتی را پشت سر می گذاشتیم تا دنیا به همین صورتی باشد که هست.

 ولی بخشی دیگر از مقدمات و پیش شرطها بوده است که تحت اختیار ما بوده و ما با انتخاب صحیح یا نا صحیح خود ، آنها را در لیست عوامل پیدایش موقعیت کنونی خویش قرار داده ایم. روشن است که تصمیم گیری ها و پاسخ هایی که از سوی ما صادر می شود نقش مهمی را در شکل گیری آینده ما ایفا میکند.چه بسا اگر چند سال قبل فلان تصمیم را نمی گرفتیم،اوضاع و شرایط فعلی هرگز به وجود نمی آمد و اگر در رویارویی با مسائل مختلف ،فلان پاسخ از ما صادر نمیگردید ،هرگز با وضعیت کنونی مواجه نمی شدیم.

گاهی تصمیم گیری ها و جهت گیری ها سرنوشت فرزندان انسان را عوض میکند و راهی را در پیش روی آنها قرار میدهد که با تصمیم گیری دیگر هرگز به آن وضعیت و شرایط وارد نمی شدند. فرصت هایی که برای انسان پیش می آید،گاهی هرگز برای بار دیگر اتفاق نمی افتد و تصمیم گیری فرد در این فرصت ها ممکن است همه چیز را به یک باره عوض کند.

[ ۱۳٩٠/٦/۱ ] [ ٥:۳٩ ‎ق.ظ ] [ Best G!rl ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

سلام به آنان که می خواهند بهترین باشند و بهترین ها را می خواهند. من سعی دارم در این وبلاگ بهترین اطلاع رسانی رو داشته باشم و همه نوع اطلاعات و موضوعاتی رو در اختیارشما دوستان عزیز قرار بدم.لطفا با نظرات خود به پیشرفت و بقای وبلاگ کمک کنید.اگر مطلب یا موضوع خاصی مد نظرتون هست بگید تا توی وب قرار بدم.در ضمن اگر خواستید منو لینک کنید با (بهترین ها) لینک کنید و بگید تا منم شما رو لینک کنم.مطالب این وبلاگ از هیچ وبلاگ یا وبسایت دیگه ای کپی برداری نشده ممنون میشم شما هم از مطالب این وب کپی برداری نکنید. و در صورت کپی برداری منبع رو ذکر کنید.
موضوعات وب
صفحات اختصاصی
RSS Feed

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
داستان روزانه

音符の足跡ブログパーツ

[PR] 無料で面白タイピング!